Hazaviszlek
A Grund Színház előadása
Két nő megismerkedésének estéjével indulunk, amikor is egyikük lakására érkeznek egy kellemes vacsora után. Kinyitnak egy üveg bort, csevegnek és néhol lopott másodpercekig egymáson felejtik a tekintetüket. Kíváncsiak ők. Leginkább egymásra.
Az előadást az improvizáció technikáival építik a karaktereket formázó színészek. Azaz nem tudják előre, hogy kik a szereplők, mi a történetük és merre halad a kapcsolatuk.
Azt is a jelen dönti el, hogy a két nő közös és külön-külön megélt pillanataiból melyekbe leshetünk bele. Így történhet, hogy nézőként pont olyan érzésünk van, mintha mi randevúznánk ezzel a két nővel ezen az estén. Itt-ott felbukkannak részletek a világukból, mi pedig néha együtt érzünk, néha felháborodunk, és gyakran csak mennénk velük tovább. Lehetőséget kapunk rá, hogy kutatói szemmel tekintsünk olyan témákra, mint szerelem, szexualitás, bizalom, ítélkezés, felelősség, hit…
50 perces előadás a nők között szövődő kapcsolatokról, nem csak nőknek.
Játsszák
- Boncsér Sára Luca
- Palkovits Nóra
Az előadást követően a szereplők bemutatnak néhány demonstratív játékot, bevonva ezzel a közönséget is az improvizáció világába.
A Grund Színházról
A Grund Színház missziója az improvizáció technikája köré szerveződik, ezt a módszert érvényesíti különböző programjaiban, melyek érintik a hagyományos színház, a filmművészet a szórakoztatás és az oktatás területeit is. A technika egy progresszív, kísérletező és nézőközpontú hozzáállást képvisel, rávilágít az azonnali reagálás, a helyzetfelismerés, az előre el nem döntött cselekvésláncolatok szabadságára, koncentrációra és a másikra történő odafigyelésre tanít.
A Grund Színház körülbelül 15 éves elhivatott munka eredménye. A folyamat 1998-ban kezdődött; Andrew Hefler, a Színház szellemi atyja és a társulat tartópillére ekkor kezdett el foglalkozni az improvizáció műfajának kiterjesztésével, oktathatóságának kérdésével és ezen alapvetően színháztechnikai módszer újragondolásával.
A Grund Színházban célunk, hogy minél több műfajban és minél több helyszínen kísérletezzünk az improvizáció technikájával, igyekszünk egyes programjainkkal különböző célcsoportokhoz eljutni. Az improvizáció szórakoztat, önismeretet és helyzetfelismerést tanít, éles látást ad és együttműködésre ösztönöz.
A társulat időről időre improvizatív darabokkal rukkol elő, olyan színházi előadásokkal, amik átírják a hagyományos színház szabályait. Ezek a darabok mindig az aktuális közönség várakozásainak megfelelően változnak, történetükben reagálnak a közönség hangulatára és kívánságaira.
Nincs előre megírt forgatókönyv – a jelenetek, vagy a játékok a program pillanatában jönnek létre. A kísérletezés, az azonnali reagálás, és előre el nem döntött cselekvésláncolatok szabadsága teszik a műsorokat minden alkalommal egyedivé és megismételhetetlenné.
A Grund Színház mesterien rögtönöz jeleneteket, és nevetteti meg a közönséget.